5 tipů na výběr spolehlivého dodavatele

20.12.2017 13:55

Jak vybrat spolehlivého dodavatele dřevostavby?Zařizovat si nové bydlení je náročné nejen finančně, ale i psychicky. Někdy se až zbytečně nervujeme, ale to je pochopitelné, když jde o tak důležitou záležitost. My ale víme, jak si pořízení nového domu v Plzni a okolí co nejvíce usnadnit. Základem je, vybrat si spolehlivého dodavatele dřevostavby na klíč. Na co si dát pozor, abyste nenarazili na „podivnou“ stavební firmu? A že se jich na českém trhu najde!

Výběr stavební firmy je náročný proces, který byste rozhodně neměli uspěchat. Vždyť děláte jedno z nejdůležitějších rozhodnutí svého života. Snad Vám pomůže našich 5 tipů.

1. TIP: Lovte na internetu

Potřebujete co nejvíce informací. A ty zaručeně najdete na internetu. Projděte si webové stránky dodavatele, který Vás zaujal, prozkoumejte je od A do Z. Najdete tam všechno, co Vás zajímá? Dalším skvělým zdrojem informací jsou různé diskuze, kde uživatelé sdílejí svoje vlastní zkušenosti s jednotlivými společnostmi.

Ne vždycky sice můžete věřit úplně všemu, co si ve fórech přečtete, ale získáte tak dobré povědomí o aktuální nabídce.

2. TIP: Dejte na osobní doporučení

Osobní doporučení od kamaráda nebo známého je to nejlepší, co můžete dostat. Nebojte se poptat i po sousedech, kdo jim stavěl dům a jestli jsou s firmou spokojení. Troufáme si říct, že právě osobní doporučení hraje v rozhodování o firmě tu největší roli.

Pokud nikoho takového neznáte, shánějte reference vybraných stavebních firem. V RD Rýmařov například zveřejňujeme dopisy našich zákazníků a děláme s nimi rozhovory.

3. TIP: Zjistěte si o firmě první poslední

Zajímejte se především o historii firmy. Jak dlouho je na trhu? Kolik už postavila rodinných domů? Platí jednoduché pravidlo - čím déle je firma trhu, tím pravděpodobnější je, že s ní dostavíte. Vybrat si firmu, která je na trhu rok nebo dva, je vždycky riziko.

Dále se také zajímejte o to, jestli má firma vlastní montéry, kteří danou technologii znají a rozumí jí. Stavební firma RD Rýmařov, která působí nejen v Plzni a okolí, ale po celé republice i v zahraničí, má 50letou historii a využívá vlastní zaměstnance-montéry.

4. TIP: Navštivte vzorový dům

Jedna prohlídka Vám zodpoví desítky otázek. Je proto dobré, když má stavební firma vlastní vzorový dům otevřený pro návštěvníky. V domě by Vás měla provést zodpovědná osoba, která by Vám měla sdělit všechny informace, ukázat Vám dům, seznámit Vás s technologiemi a výbavou domu.

Navštivte vzorový dům v Plzni a všechno se dozvíte od našeho obchodního zástupce Ing. Zbyška Zahrádky. Do vzorového domu se můžete podívat ve čtvrtek a v pátek od 14 do 18 hodin a také v sobotu od 9 do 13 hodin.

5. TIP: Ujistěte se o ceně domu a rozsahu dodávky

Chcete dům na klíč, zaplatíte, pak ale zjistíte, že v něm není všechno, co jste očekávali. Pečlivě si prostudujte rozsah dodávky dřevostavby na klíč. Každá firma totiž stavbu na klíč definuje jinak.

Dalším kamenem úrazu může být konečná cena domu. Ujistěte se, že cena domu ve smlouvě je skutečně konečná a nebudete platit žádné vícepráce. V RD Rýmařov už před podpisem smlouvy znáte cenu domu na korunu přesně a ta se v průběhu stavby nemění. Přesně víte, kolik zaplatíte.

Dřevostavba LOCUS 102

Vzorovou dřevostavbu v Plzni najdete na adrese:

Sládkova 649/11
326 00 Plzeň

Kontaktujte našeho obchodního zástupce:

Ing. Zbyšek Zahrádka
Tel: +420 777 162 595
E-mail:© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑