Feng Shui a dřevostavba, to je harmonické bydlení

20.10.2017 10:30

Dřevostavba podle Feng shuiPokud chcete bydlet v klidu a harmonii, doporučujeme Vám dřevostavbu podle Feng shui. Možná si říkáte, co mají principy čínského učení společného s bydlením v Česku. Moc! Ve Feng shui je nejdůležitější tok energie čchi. Cílem je, aby co nejvíc energie zůstávalo v domě a zbytečně neunikalo ven. Možná Vás to trochu překvapí, ale principy tohoto učení se řada lidí řídí podvědomě. Často totiž vycházejí ze „selského rozumu“. Nezapomeňte proto na svůj vnitřní instinkt, který Vám dobře napovídá, jak si zařídit harmonické bydlení. A jde to i v Plzni a okolí!

Každý dům má svou aktivní a klidovou polovinu

Je úplně jedno, jestli se jedná o rodinný dům nebo byt, jestli stojí na kraji nebo v srdci Plzně. Každé bydlení můžete přizpůsobit principům Feng shui. Základem je rozdělení domu na 2 poloviny - na aktivní a klidovou. Aktivní je vždy polovina se vstupem do domu. Pořád se tu něco děje. Scházíme se tu s rodinou, vítáme tu návštěvy. V této části domu je ideální mít obývací pokoj, pracovnu (podněcuje kreativitu) nebo třeba pokoj pro hosty.

Klidová zóna je, jak už název napovídá, určená pro relaxaci, odpočinek, soukromí. Zpravidla se jedná o část s ložnicí a dětskými pokoji. Dbejte na to, aby to místností v klidové části nebylo vidět od hlavního vchodu.

Aktivní část domuKuchyně je centrem domu

Podle Feng shui představuje kuchyně srdce celého domu. Měla by propojovat všechny jeho části. Měla by být světlá a symetrická. Okolní místnosti by ji měly chránit. Feng shui se zabývá i umístěním chodeb a schodišť. Chodby by neměly vypadat jako úzké tmavé tunely, ale být dostatečně široké a prosvětlené. Pravidla platí také pro schodiště - vyhýbejte se točitým schodištím, protože přeměňují pozitivní energii v negativní. Pokud je schodiště příliš prudké, energie po něm plynoucí se nestihne rozprostřít po domě. A pokud je schodiště umístěno naproti vchodovým dveřím, všechna energie Vám z domu unikne ven. 

Pozor na garáž

Pokud chcete bydlet podle principů Feng shui, vyvarujte se napojení garáže na stěnu domu. Automobily totiž narušují plynulý tok energie a do domu pouští negativní energii plnou zplodin. A v žádném případě nesmí garáž sousedit s ložnicí, to je největší chyba.

Projděte si katalog našich typových domů pro Plzeň a okolí a zjistíte, že jsme při jejich navrhování používali onen selský rozum. Jestliže si některý dům vyberete, ale nebudou Vám vyhovovat jeho dispozice, rádi Vám ho upravíme na míru. Navštivte naše obchodní centrum v Plzni a ozkoušejte si dřevostavbu na vlastní kůži!© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑