Jak sladit dvě generace pod jednu střechu

23.04.2018 10:50

Přemýšlíte o investici do dvougeneračního domu, ale nechcete dopadnou jako hádavé rodiny z předrevolučních komedií? Nebojte se. Nabízíme dřevostavby, které ani v nejmenším nepřipomínají komunistické obludy, jejichž hlavním cílem bylo ušetřit.

Touhou většiny mladých párů je osamostatnit se co nejdříve. Svým dětem tak nepřímo naznačujete odstup od rodiny a odvádíte je od dalších vzorů. Není to však škoda? Najdou se ovšem i výjimky, kdy obtížné rodinné vztahy soužití nedovolují a ani vytrvalou prací nelze dosáhnout zlepšení. Ve většině případů by však stačilo víc snahy a obě dvě generace by z výsledného soužití mohly profitovat.

Inspirujte se domy z řady SOLO

katalogu typových domů máme zástupce řady SOLO, která splňuje předpoklady dvougenerační dřevostavby. Stačí jen několik úprav. Naši projektanti Vám rádi navrhnou úsporný dvougenerační dům.

Solo 105 Solo 117

Cesta ke spokojenému soužití

O úspěšném dvougeneračním bydlení rozhodují zejména rodinné vztahy. Je velmi důležité, aby si mezi sebou rodiny

nastavily pevné hranice, které nebudou překračovat. Pokud si rodiny rozumí, utužují si vztahy a jsou si mnohem blíž. Dvougenerační bydlení má i praktické stránky: můžete vařit společné večeře, je jednodušší najít hlídání pro děti a výhodou je i finanční stránka bydlení.

Nejlepším řešením je zajistit, aby měla každá rodina vlastní prostory a v nejlepším případě i vlastní vchod. Pak má každý svoje soukromí, není neustále pod dohledem a návštěvy jednoho neruší toho druhého. Máte společnou vlastně jen zahradu a rodiče se stávají v podstatě sousedy. Pokud však bydlení takto uspořádat nejde a máte společný nejen vchod, ale i některé další místnosti, nezbývá než se navzájem tolerovat.

Objevte výhody dvougeneračního bydlení

Využijte těchto výhod:

  • Až si zabouchnete klíče, pravděpodobně Vás z domu někdo zachrání.
  • Vždy zde bude někdo, kdo zavře okna při dešti a sebere prádlo, až odběhnete do obchodu.
  • Vaše děti budou mít babičku a dědu na blízku.
  • Rodina se lépe semkne a víc lidí = víc zábavy.
  • Získáte motivaci udržovat dobré rodinné vztahy.
  • Můžete se střídat při vaření.
  • Až odjedete na dovolenou, máte někoho na zalévání kytek a krmení rybiček.
  • Budete moct lépe pomáhat rodičům, až sami na všechno nepostačí a vrátit jim tak péči, kterou do vás oni vložili.

Neměli byste však usnout na růžovém obláčku. I pokud je vše ideální, je třeba mít na paměti, že lidé se mění a o každý vztah se navíc musí pečovat. Udržujte dobré vztahy s rodinou i pokud o dvojdomku zatím neuvažujete. A až vám tento nápad přijde na mysl, obrňte se trpělivostí.

Nezapomeňte, že rodiče to s Vámi také neměli jednoduché a dokázali se s Vašimi dětskými i mladickými vrtochy vypořádat, odpusťte jim proto i ty jejich.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑