Jakou podlahu si pořídit do dřevostavby

16.09.2018 13:12

Přemýšlíte nad podobou nového interiéru?Pořizujete si dřevostavbu a už teď přemýšlíte, jak nejlépe vyšperkovat interiér? V hlavě se Vám rojí myšlenky na to, jakou barvu bude mít sedačka, které závěsy dát do oken a jak velký stůl zvolit pro pořádání slavnostních nedělních obědů? Jsou to jistě moc hezké představy a jejich čas zanedlouho přijde.

S čím ale začít?

Nejprve je důležité si zvolit interiérový základ, na němž kompletní design bydlení vystavíte. Podlaha je určujícím stylotvorným prvkem celého interiéru. K ní totiž budete ladit veškerý nábytek i vybavení. Je dobré si uvědomit, že celý byt rozhodně nemusí pokrývat jedna a ta samá krytina. Jednotlivé místnosti slouží jiným účelům, a proto jsou i na podlahu kladeny různé nároky. Hodně lidí se například pohybuje v obýváku, v kuchyni zase často padají na zem těžké předměty a tomu je nutné povrchy přizpůsobit.

Dřevo podlahám stále kraluje

Sem je proto dobré investovat. Když už jste si pořídili kvalitní dřevostavbu s životností několik desítek let, na podlaze byste neměli šetřit. Dřevěná podlaha je zkrátka klasika a ke dřevostavbě neodmyslitelně patří! Jakákoliv imitace bude vždy jen náhražkou skutečnosti. Ačkoliv moderní materiály nabízí řadu nejrůznějších vychytávek, z nichž některé umí napodobovat skutečně věrně, co do vlastností se originálu nikdy nevyrovnají. Masivní dřevěné podlahy mají perfektní vlastnosti v oblasti designu i životnosti. Nevýhodou je naopak vyšší cena, kterou však vlastnosti dřeva bohatě převáží. A navíc se bude perfektně hodit k dřevěným schodištím, která jsou součástí základního vybavení našich patrových dřevostaveb.

Zdravý domov pro celou rodinu

Existují i další materiály

Laminát je vysoce odolný. Co naopak neoceníte, je vysoká hlučnost materiálu i při pouhém dokročení a také zvýšená náchylnost na vodu.

Tvrzený vinyl je perfektně pružný, odolný a nenáročný na údržbu, proto je v současnosti velmi oblíbený. Nevýhodná je vysoká cena. A navíc nejde o přírodní materiál.

Měkčené PVC je především levné a také se dobře udržuje. Není však příliš odolné a také může uvolňovat vyšší emise těkavých látek, což doma jistě nechcete.

Dlažba tvoří perfektní podlahovou krytinu v místnostech s vysokou vlhkostí. A také tam, kde chcete instalovat podlahové topení, protože velmi dobře vede teplo. Nevýhodou je křehkost, která zužuje okruh možného využití.

Koberce se špatně čistí a také zadržují alergeny jako prach a pyl. Proto se hodí spíše menší kusové koberce, které mohou být skvělým stylovým doplňkem.

Všechny materiály evidentně mají svá pro a proti. U dřeva je to vysoká pořizovací cena. I přes ni Vám však doporučujeme nebát se pustit korunu. Dřevo není jen módní trend, jako většina výše zmíněných materiálů. V kuchyních ho měly nejen naše babičky a prababičky. Dřevěné podlahy jsou s námi už stovky let. A stále neomrzely.

Kdo si dnes vzpomene třeba na plovoucí podlahy, které byly trendem před patnácti lety? Především ti, kteří jim tehdy podlehli a dnes jen smutně kroutí hlavou nad škrábanci a rozšklebenými spárami. Oddejte se dřevu a nebudete litovat. Poděkují Vám i vnoučata, jimž zanecháte krásnou a kvalitní podlahu pro celý život.

Dřevo je pro dřevostavbu tou nejlepší volbou

A tyto výhody Vám dřevo zajistí:

  • Snadno se čistí od skvrn a nečistot.
  • Prvotřídně izoluje a brání chladu od nohou.
  • Je vhodné pro alergiky a citlivé jedince.
  • Časem může měnit vzhled, ale krásná a funkční vydrží desítky let.
  • Poměrně snadno se renovuje.
  • Přírodní materiály zajišťují originalitu. Nikdo na světe nebude mít stejnou podlahu.
  • Existují i speciální druhy dřeva, které hravě odolávají i extrémním podmínkám.
  • Ekologický rozměr tohoto řešení Vám zlepší karmu.


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑