Když styl vyrůstá ze základů podlahy

14.06.2019 13:55

Podlaha

Podlaha je velmi důležitým stylovým prvkem, který výrazně ovlivňuje charakter Vašeho interiéru. Musí si dokonale sednout s nábytkem a vybavením. Jedná se o variabilní součást domova, která se musí dokonale přizpůsobit Vašim potřebám a nárokům. A leckdy se jedná doslova o zatěžkávací zkoušky. A to pro kvalitní podlahu není žádnou překážkou. Zvlášť, pokud se podaří vybrat tu nejvhodnější.

Jak to vypadá pod povrchem?

Základem podlahové konstrukce je železobetonová deska. Druhou vrstvu tvoří PE fólie. Na ní leží vyrovnávací podsyp Fermacell. Čtvrtou vrstvu tvoří podlahový polystyren, na ní náleží podlahový dílec Fermacell a poslední vrstvu právě tvoří podlahová krytina. A jakou zvolit?

 

Vládce podlah? Dřevo...

Jste majitelem krásné dřevostavby s dlouholetou životností? Pak se určitě vyplatí investovat do plnohodnotné podlahy. Vedle rozhodně nešlápnete s klasikou, která k dřevostavbám dokonale pasuje - dřevěnou podlahou. Ta se pyšní skvělými vlastnostmi, které Vám přinesou mnohé benefity, kde se snoubí jedny z nejlepších designových, ale i praktických znaků. Nevýhodou se snad na první pohled může zdát vyšší cena, tu ale lehce předčí výhodné vlastnosti podlahy.

A čím se vám dřevěná podlaha odmění?

Při nehodě se snadno zbavíte skvrn a nečistot. Rozhodně se nemusíte bát studených nohou, podlaha skvěle izoluje a zabraňuje zimě. Přírodní materiál zaručí originální a svébytný vzhled, který se může s postupem času měnit, ale funkčnost a originalitu si zachová.

Co nabízí ostatní kandidáti....

I zde platí obecně známé, že vše má svoje pro a proti. A každé z místnosti byste měli dopřát právě takovou podlahu, která nejvíce odolá konkrétnímu využití. Některé místnosti jsou totiž vystaveny opravdu náročným podmínkám, které je potřeba při výběru zohlednit.

  • PodlahaMístnostem s vyšší vlhkostí rozhodně prospěje dlažba. A taktéž místnostech, kde plánujete podlahové topení, pro které je tou nejlepší variantou. Poskytuje dokonalou kombinaci vysoké tepelné vodivosti a zároveň nejnižšího tepelného odporu. Mimo topnou sezónu však oplývá zásadním nedostatkem. Studí. A to mnohé odradí.
  • Kvalitní laminát vyniká skvělou odolností. Procházka po této podlaze vás nebude studit a naopak bude příjemná na dotyk. Tyto benefity jsou však vykoupeny zvýšenou hlučností a náchylností na vodu.
  • Pozitivního přínosu se dostane s tvrzeným vinylem. Oblíbený materiál je pružný, odolný a nenáročný na údržbu. Překážkou však může být vyšší cena a to, že se nejedná o přírodní materiál. Další variantou je měkčené PVC disponuje nenáročnou údržbou, která je ovšem vykoupena nízkou odolností.
  • Další volbou může být koberec. Nejlepší je, ho zvolit spíše ve variantě menšího kusového doplňku, které skvěle doplní styl vašeho interiéru. Vyhnete se tak zadržování alergenů a prachu. A poměrně náročné péči.


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑