Město nebo vesnice? Najděte ideální místo, kde spokojeně bydlet

12.04.2019 14:38

Češi nejsou typem lidí, kteří by byli příliš flexibilní a stěhovali se z místa na místo. Ale přesto se stala migrace nepostradatelnou součástí našich životů.

První stěhování zpravidla přichází s potřebou vzdělání, pracovních příležitostí a založením rodiny. A právě tyto životní milníky jsou spojené se změnou našich hodnot a priorit. Najednou tak stojíme před rozhodnutím, kde chceme žít. Budete to vesnice nebo město? Ať už se rozhodnete jakkoli, obě varianty s sebou přináší své pro a proti.

Rozhodněte se udělat prvnRodinný dům NOVA 101í krok

Stojíte před zásadním rozhodnutím. Zvolit můžete návrat do rodné vesničky nebo upřednostníte život ve velkém městě. Vybíráte prostředí, kde pravděpodobně strávíte zbytek svého života a vybudujete prostor, které můžete nazvat domovem.

Vyzkoušejte náš postup, jak se správně rozhodnout

Pohodlně se usaďte a přemýšlejte nad veškerými pro a proti, které život na vesnici či ve městě přináší. Nebojte se ničeho a buďte zcela nekompromisní, přece jenom chcete vybudovat dokonalý domov. Máte-li hotovo, tak pak znáte svého vítěze. Vaše preference prozrazují místo, kam se uchýlit a začít budovat.

VesniceŽivot na vesnici

Pokud chcete bydlet na vesnici, pak rozhodně budete potřebovat auto, bez kterého se neobejdete ať už při cestě do práce, nákupem či rozvozu dětí do školy, kroužků či za kamarády. Vesnice vás naučí plánovat, protože zde si jen tak lehce nenakoupíte, nevyberete peníze a nezařídíte pochůzky na úřadech či u lékaře.

Na vesnici se vám dostane benefitu naprostého klidu a ticha, pokud se však nejbližší soused nerozhodne opravovat dům nebo sekat trávník. Ale i to patří ke koloritu české vesnice. Zde budete mít prostor pro seberozvoj, každý den se můžete věnovat koníčkům, zvelebování domu, zahrady a dlouhým vycházkám v přírodě. Podílet se můžete také na společenském rozvoji celé vesnice, příležitostí během roku je mnoho. 

 

MěstoA jak si stojí život ve městě?

Co se vám zamane, to jednoduše máte. Kdykoli si můžete zaběhnout pro nějakou dobrotu či na skleničku oblíbeného vína. Neřešíte, jak se tam dostanete, městská hromadná doprava jezdí přece všude. I děti jsou samostatnější a vy tak máte více prostoru a času pro sebe.

Neustálý hluk, uspěchanost, noční život, anonymita – pro někoho nevýhoda života ve městě, pro jiné právě naopak. Město je místem, kde zřejmě více utratíte. Ať už za bohatou nabídku exkluzivních služeb či vyšších nákladů na bydlení.

 

Rozdíly, jenž postupně mizí

Rozhodně neplatí, že na vesnici jste odříznutí od konce světa. Digitální svět s sebou nese neomezené možnosti, proto není problémem zařizovat věci z pohodlí vašeho rodinného domu. Víte-li, že nedokáže žít bez možností, jenž nabízí město, budete pravděpodobně zklamaní. Najít pozemek uprostřed města je téměř nemožné. Je málo pravděpodobné, že by někdo nabízel ke koupi starší pozemek. Existuje však kompromis. Zkuste se porozhlédnout po pozemku na okraji města, který určitou střední cestu přece jenom nabízí© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑