Na klíč, nebo svépomocí?

29.07.2017 12:53

LOCUS 119CUvažovat o stavbě svépomocí pouze kvůli tomu, že vyjde levněji, je holý nesmysl. Nelze zvažovat pouze finanční stránku, ale také časovou a odbornou. Budete mít nervy na chození po úřadech? Jste připravení víkend co víkend trávit na stavbě? Máte dostatek znalostí v oboru a kontaktů na spolehlivé řemeslníky? To je jen pár otázek, které byste měli řešit ještě před samotným rozhodnutím, jestli stavět svépomocí, nebo si pořídit dům na klíč v Plzni a okolí.

Připravte si nervy

Nikdo si nedokáže postavit dům jen a jen vlastníma rukama. Někdy potřebujete řemeslníky na střechu, někdy na okna, někdy elektrikáře nebo sádrokartonáře… Bylo by bláhové domnívat se, že všechno zvládnete sami. Proto nelze s přesností říci, o kolik je levnější stavba svépomocí oproti stavbě na klíč. Čekají Vás desítky telefonátů týdně a neustálé odbíhání z práce. Na stavebním úřadě a na katastru jste častěji než doma. Se stavbou svépomocí se totiž pojí nekonečné papírování, získávání razítek a potvrzení, kopií dokumentů s ověřenými podpisy a odborných posudků.

Smiřte se s tím, že se najednou Váš život bude točit kolem stavby. Od rána do večera, někdy i v noci, když budete přemýšlet, jak udělat tohle a tamto. Všechny řemeslníky musíte dobře koordinovat, protože na sebe jednotlivé práce navazují. Někdo se zpozdí a jste ve skluzu. Jak naložit s tvrzením, že při stavění svépomocí ušetříte? Nemusí to být vždycky pravda. Pokud se sejde nezkušený investor a nespolehliví řemeslníci, může Vás dům ve výsledku přijít na stejné peníze, akorát trochu zešedivíte.

Výstavba základů První den montáže

Když Vám dům roste před očima

To stavba na klíč v Plzni, to je jiné kafe. Pomůžeme Vám už s výběrem domu a provedeme Vás celou stavbou až po kolaudaci. Stačí navštívit naše obchodí centrum v Plzni. Všechno papírování vyřídíme za Vás. Už před podepsáním smlouvy vidíte konečnou částku za dům! Hned vidíte, kolik Vás nové bydlení bude stát, žádné nečekané výdaje. Navíc na veškerou práci a materiály máte záruku.

Konstrukci každého domu vyrábíme sami ve vlastních halách v Rýmařově a následně na kamionech putuje do Plzně. Naše montážní party jsou sehrané a hrubou stavbu mají postavenou během tří dnů! Na ostatní práce vybíráme prověřené dodavatele, s nimiž máme mnohaleté zkušenosti.

Pomůžeme s financováním

Jako každý investor, určitě budete řešit finanční otázku. Rádi Vám pomůžeme s domluvením výhodného hypotečního úvěru v našem obchodním centru v Plzni. Dům na klíč budete postavený během jednoho měsíce, proto nemusíte dlouho platit jak hypotéku, tak nájem, což je značně vyčerpávající.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑