Najděte tu pravou dřevostavbu, přinášející benefity dvěma generacím

11.10.2019 11:22

Velkého boomu se dvou či vícegeneračním domům dostalo především v období komunismu. Rozlehlé domy, kde žilo několik generací rodin, byly tehdejším módním trendem. A dnes? Pravděpodobně Vás taková možnost ani nenapadne. Moderní éře totiž vládnou menší rodiny, jež preferují soukromí. Proto se může na první pohled zdát, že takovým stavbám již dávno odzvonilo.

Když totiž zaslechnete pojem vícegenerační domy, určitě Vám na mysli vyvstane především to, že se jedná o energeticky náročné, nákladné stavby, jež jsou náročné na údržbu. Opak je ale pravdou. Přesvědčete se sami. V naší nabídce máme dřevostavby, které se hodí pro dvě generace. A navíc vynikají modernitou, komfortem a úsporností.

Co přináší dvougenerační bydlení? Výhody či nevýhody?

Dvougenerační bydleníZákladem příjemného vícegeneračního soužití jsou především stabilní rodinné vztahy, které se vyznačují vzájemným respektem a dostatkem soukromí. Pokud máte mezi sebou pozitivní vztahy, pak jej společným bydlením můžete upevnit. Benefitem pak budou příjemné večeře, hlídání dětí či rozdělení společných nákladů za energie.

To, co může být nepřekonatelnou překážkou, je nedostatek soukromí a nerespektování vzájemných osobních hranic či životního stylu. Druhá rodina ví o všem, co se v domě šustne. A to doslova a do písmene. Neujdou jí žádné Vaše aktivity nebo hosté, kteří zavítají na návštěvu. Problém může také nastat v případě, chtějí-li být prarodiče manažerem Vašich aktivit a také stylu výchovy. Odolnost vztahu prověříte také tím, jak se podělíte o společné prostory. Od samotného návrhu vzhledu až po společné využívání.

Ideální dvougenerační dům? Existuje!

Nejlepším možným řešením je to, když má rodina k dispozici svoje vlastní oddělené prostory. Ideálně se samostatným vchodem. Tak předejdete nepříjemnému drobnohledu a ztrátě soukromí. Druhá rodina se tak stane ve své podstatě pouze sousedy. Společným prostorem se pak stává jenom exteriér v podobě zahrady. I když i takové vysazení růží na nesprávném místě se může stát předmětem konfliktu. V tom případě už nezbývá nic jiného, než se obrnit notnou dávku tolerance.

V naší nabídce typových domů řady SOLO vyniká několik domů, které se honosí vhodnými předpoklady, aby se staly dvougeneračními domy s ideálními podmínkami pro společné soužití. Stačí jenom pár úprav od zkušených projektantů a dům může být Váš.

Zaujme Vás některý z těchto domů?

SOLO 105 SOLO 117
SOLO 105 SOLO 117
Dřevostavbu SOLO 105 stačí pouze lehce upravit. Postačí pozměnit dispozice domu a rázem Vám vznikne nový prostor. V podkroví tak bude místo pro bytovou jednotku. A jak využijete další část domu? V přízemí vzniknou dva prostorné pokoje, které budou například rodičům, zcela jistě vyhovovat. Ideální dům nejenom pro dvougenerační bydlení. Své místo zde najde i opravdu velká rodina. Podlahová plocha dosahuje 181 m², a to už je pořádný prostor, kde si soukromí najde každý ze členů rodiny. K tomu Vám postačí jenom drobné úpravy a rázem se můžete pyšnit moderním vícegeneračním domem.


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑