Užijte si teplo rodinného krbu v dřevostavbě

16.08.2018 14:19

Krbová kamna v dřevostavběKamna a krby byly součástí tradičního bydlení v dřívějších dobách. Pravděpodobně nenajdete starý dům nebo chalupu, kde by krbová kamna nebyla. Teplo krbu sdružovalo celou rodinu a díky ohni si mohli lidé od pradávna připravovat chutné pokrmy.

I když se doby změnily a dnes už není oheň v domácnosti nezbytný, někteří lidé nedají na krb dopustit. Jeho teplo a praskající dřevo nám totiž přináší příjemný klid a skvěle se u něj relaxuje. Topení v krbu navozuje natolik útulnou atmosféru, že se s klasickým topením nemůže vůbec srovnávat. Proto jsou krby i v moderním bydlení stále žádané.

Ideální krb do dřevostavby

V některých zemích jsou velmi oblíbené krby s otevřeným ohněm. Ty ale příliš neohřejí a protopíte v nich velké množství dřeva. Nejen z těchto důvodů, ale také z důvodu rizika vzniku požáru nejsou krby s otevřeným ohništěm do dřevostavby vhodným řešením. Oheň musíte mít neustále pod kontrolou.

Naopak krbová kamna a krbové vložky jsou skvělým řešením, které si hravě poradí s vytápěním celého domu. Díky nim si můžete v klidu užívat romantický pohled na plápolající oheň a nemusíte se bát, že vám vzplane střecha nad hlavou. Také vám určitě vykouzlí úsměv na tváři nízké výdaje za vytápění.

Jak se liší krbová kamna od krbové vložky?

  • Krbová vložka je podobná klasickému otevřenému krbu, ale oheň je za sklem. Krbovou vložku je potřeba obestavět cihlami nebo koupit přímo celou stavebnici, která Vám ulehčí práci.
  • Krbová kamna většinou zaberou méně místa než krbová vložka. Také kvůli nim nemusíte významně upravovat prostor ani provádět náročné stavební úpravy. Celý povrch krbových kamen příjemně hřeje a předává teplo do okolního prostředí.

Krbovými kamny i vložkou můžete vytápět celý dům. Stačí je napojit na důmyslné systémy komplexního vytápění domu.

                                                   Přečtěte si o majitelích dřevostavby, kteří topí krbem.

Krbová kamna ve dřevostavbě KUBIS 74 Krbová kamna ve dřevostavbě DRAGON EVO

Krbová kamna i vložky jsou příjemným prvkem, který krásně doladí celkový vzhled domácnosti. Pokud si zakládáte na moderním stylu, vsaďte spíše na krbovou vložku, kterou můžete obestavět podle svého vkusu.

Krb v hlavní roli ve vytápění domácnosti?

Nechte si poradit od odborníka ohledně výkonu krbu. Pokud si pořídíte krb s nízkým výkonem, bude sloužit hlavně na okrasu. Pokud si naopak pořídíte krb s příliš vysokým výkonem, budete zbytečně spalovat velké množství dřeva. Aby krb zajistil v domácnosti příjemné teplo, je jeho optimální výkon velmi důležitý. Ačkoliv je krb velmi příjemný prvek, doporučujeme ho spíše jako sekundární zdroj vytápění. Primárním zdrojem by mělo být klasické topení.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑