Využijte terasu jako další obytný prostor domu

28.08.2017 09:39

Dům SOLO 117Už bydlíte nebo teprve uvažujete o novém domě v Plzni a okolí? Máme pro Vás tip, jak rozšířit obytný prostor v domě. Terasa. Většinou slouží jenom k odpočinku, zábavě, letnímu posezení s přáteli… Přitom obyčejná terasa má obrovský potenciál. Můžete z ní vytvořit další obytný prostor domu, který můžete využívat i v zimě.

Dřevostavby z katalogu RD Rýmařov jsou pro vybudování terasy, pergoly, případně zimní zahrady ideální. Většina z nich má velká francouzská okna, která slouží jako pohodlný vstup do domu. Vy už se tak jenom kocháte výhledem na Plzeň a okolí.

Chcete pergolu? Dejte nám vědět včas

Pokud vybíráte úplně nové bydlení v Plzni a víte, že chcete terasu s pergolou, budeme s ní počítat už v projektu. V situaci neboli usazení domu na pozemek terasu zakreslíme v závislosti na světových stranách. Ideální je orientace na jihozápad či západ. Na terasu Vám nebude svítit ostré sluníčko z jihu a v podvečer si naopak užijete zapadající slunce. Nevhodná je orientace na sever, protože by na ni téměř nikdy nesvítilo sluníčko. Terasa na východ by Vám zase sloužila maximálně tak pro snídaně.

KUBIS 631 s terasou DRAGON 130 Evo

Když chcete víc než jenom terasu

Nenáročnému majiteli bude stačit jednoduchá terasa, na které si pár dní v roce posedí a pokochá se výhledem na Plzeň a okolí. Většinou ale chcete terasu využívat co nejvíce. Doporučujeme proto pergolu, která Vás ochrání před deštěm. Pokud má ještě boční stěny, schováte se v ní i před větrem. Moderní hliníkové a dřevěné pergoly mají už pohyblivou střechu, kterou si nastavíte přesně tak, jak potřebujete. Když si chcete posedět ve stínu, necháte střechu zataženou. Pokud se chcete opalovat, jednoduše střechu stáhnete a je to. Zimní zahradu pak můžeme považovat za právoplatnou součást interiéru.

KUBIS 632 LARGO 122


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑