Bydlete úsporně jako David s rodinou. Výdaje za energie činí 750 Kč měsíčně

04.10.2017 19:09

Pan David s rodinouPořízení nového bydlení je jedním z nejdůležitějších kroků v životě. Moc dobře víme, že právě rozhovory s těmi, co už v dřevostavbě od RD Rýmařov bydlí, jsou pro Vás nejužitečnější. Proto jsme vyzpovídali pana Davida, který s rodinou bydlí v atypické dřevostavbě. Nastěhovali se v prosinci 2012 a jejich výdaje za elektřinu jsou 750 Kč měsíčně!

Dům na míru

Protože si z katalogu typových domů nevybral ten pravý, rodinný dům jsme panu Davidovi postavili na míru podle jeho vlastního návrhu. Pozemek už měl a potřeboval, aby na něj dům nejen perfektně zapadl, ale především svými dispozicemi vyhovoval celé rodině. Jedná se o dřevostavbu s podkrovím o podlahové ploše necelých 120 m2. K domu náleží ještě garáž. Stavba domu na klíč proběhla hladce - za pouhý měsíc se s přítelkyní Pavlou stěhovali a za 2 roky se jim narodila dcera.

I Vy můžete bydlet v dřevostavbě v Plzni a okolí a mít minimální výdaje za její provoz. Vyberte si RD Rýmařov.

Jak docílit nízkých výdajů za bydlení v Plzni?

Pan David s rodinou bydlí na horách a topí 10 měsíců v roce! Nízké výdaje za provoz domácnosti má díky vhodnému systému vytápění. Topení v domě je totiž kombinované - elekrokotel je propojený s akumulační nádrží, solárními panely a krbem s výměníkem. Jak sám říká, hravě vytopí celý dům krbem. Když se jim nechce zatápět, využijí elektrokotel. „Naše dřevostavba je perfektně zateplená, dobře izoluje. Teplo se v domě pěkně drží,“ říká David. Za zimu protopí zhruba 6 kubíků dřeva, které skladuje na prostoru 3 × 2 metry.

Když řešíme výdaje za provoz domu, musíme se podívat také na ohřev užitkové vody. Teplou užitkovou vodu ohřívají přes léto solární panely a v chladném období stačí zatopit v krbu a vodu ohřeje horní spirála v nádrži během 30 minut. Pokud nesvítí slunko a zrovna netopí, vodu ohřívá topná spirála v akumulační nádrži.

Inspirujte se příběhem Davida a jeho rodiny

Pan David říká, že svoje bydlení by rozhodně neměnil. Je spokojený s dispozicemi domu a především i s jeho provozem. Dřevostavbu doporučuje všem, kteří pořád váhají mezi koupí starého domu a koupí nového domu. „Sice mám hypotéku na dlouhou dobu, ale platím srovnatelné peníze, jako kdybych byl v pronájmu někde ve městě.“

Nahlédněte do domu pana Davida

tn_obrazek_1504.jpg

tn_obrazek_1505.jpg

tn_obrazek_1506.jpg

tn_obrazek_1510.jpg

tn_obrazek_1509.jpg

tn_obrazek_1508.jpg© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑