Dřevostavba a zděný dům. Věční protivníci?

30.06.2017 09:23

Dřevostavba RD Rýmařov PlzeňDřevostavby zažívají v posledních letech zasloužený boom nejen v Plzni a okolí, ale v celé republice. Pro stavebníky to znamená, že mají plnou hlavu otázek a často se nemohou rozhodnout, jestli zvolit právě dřevostavbu v Plzni nebo zděný dům.

Je jisté, že spory a vyzdvihování té či oné technologie se budou vést neustále a je tedy pouze na investorovi, jaká má očekávání a jak se nakonec rozhodne. Proto pro Vás máme článek, ve kterém rozebíráme nejčastější otázky kolem dřevostaveb.

 

Dřevo má delší tradici než cihla

I když si řada lidí myslí, že dřevostavby jsou novinkou, mají delší historii než zděné domy. Dřevěné domy se na našem území stavěly odedávna. Dřevo bylo jako přírodní materiál dostupnější a levnější. Až vinou častých požárů byly v letech 1751 a 1755 vydání tzv. ohňové patenty, které stavu dřevěných domů zakazovaly. A tak se začala pálit cihla. Příchod železobetonové kultury postavení dřevostaveb také nevylepšilo. Po 40 let byly v Česku tabu. Některé předsudky z těchto dob bohužel přetrvávají v investorech dodnes.

Moderní technologie se však s těmi předchozími nedají srovnávat. Prefabrikované panely jsou dokonale přesné, skvěle izolují a stavby z nich trvá jen pár dní. Dřevostavba tak nabízí jenom samé výhody.

V rychlosti výstavby je bezkonkurenční

Rychlost stavby montovaného domu se se zděným nedá srovnávat. Do dřevostavby RD Rýmařov se můžete nastěhovat už za 11 dní! Z rýmařovských hal odjíždí do Plzně prefabrikované panely s okny, dveřmi a omítkou. Stavba probíhá za sucha, nezdržují nás mokré procesy a problém nepředstavuje ani tuhý mráz.

Výstavba dřevostavby probíhá bleskovou rychlostí

Jak je na tom dřevostavba s požární odolností

„Dřevo hoří a to mi nikdo nevyvrátí!“ Ano, neošetřené dřevo hoří, ale to není případ dřevostaveb. Ty totiž díky speciálnímu ošetření a sádrovláknitým deskám fermacell mají stejné parametry požární odolnosti jako zděné stavby. Nepředstavují zvýšené riziko vzniku požáru a zamezují šíření požáru.

Úspora energií i místa

Co se týče energetické náročnosti, jsou na tom dřevostavby oproti zděným domům výrazně lépe a k tomu všemu ještě šetří užitnou plochu při stejné zastavěné ploše (pokud je samozřejmě s obou případech dodržen správný technologický postup). Díky nízkým nákladům na vytápění ušetříte až několik tisíc korun ročně. Stěna dřevostavby o síle 297 mm má stejné tepelně-izolační parametry jako zdivo o tloušťce 500 mm (záleží na typu materiálu). Díky slabším stěnám ale získáváte prostor uvnitř domu navíc. A ten se vždycky hodí!

Stěny dřevostavby nemají schopnost akumulace jako zdivo. To ale vůbec nevadí, díky tomu totiž dřevostavbu velmi rychle vytopíte. Dům pak stačí temperovat na nastavenou teplotu a máte vyhráno.

Je jenom na Vás, pro jaký dům se rozhodnete. Vždy ale vybírejte spolehlivého, ověřeného dodavatele. V RD Rýmařov postavíme 500 domů ročně po celé Evropě. Navštivte naše obchodní centrum v Plzni.

Naši zákazníci jsou spokojení, přečtěte si s nimi pár rozhovorů:

LARGO 98 v Žamberku


© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑