Když dřevo, tak i na fasádě!

06.04.2018 14:42

KUBIS 632I když dřevěné obložení fasády dnes považujeme za moderní, bylo tu s námi vždycky. Vždyť dřevo je tradiční materiál, který se ve stavebnictví využíval už od nepaměti. Stačí se projet vesničkami na Plzeňsku a potkáte spousty domů s obloženými štíty. A pořád vypadají výborně! Když se o dřevěnou fasádu majitel stará, bude chloubou jeho domu hodně, hodně dlouho.

V hlavní roli design 

Pokud chcete svým bydlením zaujmout na první dobrou, dřevěné obložení fasády je tou správnou volbou. Je jen na vás, jakou úpravu obložení zvolíte. Dříve se dřevo natíralo silnovrstvou barvou, dnes se spíše nechává vyniknout jeho přirozená tvář. Není ostuda, když dřevo bledne pod slunečními paprsky nebo šedne pod prudkým deštěm. Naopak je to žádoucí.

Když nepoužijete žádné nátěry, krásně vynikne originální kresba dřeva. Například modřín se svým tmavším jádrem poměrně rychle šedne (až černá). Na výsledném designu se také výrazně podílí způsob montáže – zda zvolíte montáž vertikálně nebo horizontálně, se spárami nebo beze spár apod. Můžeme s jistotou říci, že dřevo vypadá na každém domě luxusně!  

Na dřevěné fasády se stále více využívají středoevropské dřeviny (smrk, borovice, modřín). Exotické dřevo je často velmi drahé a v našich podmínkách se může chovat nevyzpytatelně. Zatímco tuzemské dřeviny z vyšších horských poloh vydrží téměř všechno. Jedná se tedy o ekonomičtější, a přesto velmi spolehlivou variantu dřevěné fasády.

Lahodí oku, prospívá domu 

Nejenže je dřevěné obložení fasády moderní a vypadá luxusně, ale také přispívá k dobré kondici konstrukce domu. Pokud je fasáda provětrávaná, konstrukce pak netrpí na vlhkost – voda se z konstrukce snadněji odpaří. Provětrávaná mezera mezi stěnou a obložením zároveň funguje jako dobrý tepelný izolant.

Dřevěná fasáda zároveň vyjadřuje váš životní postoj, životní styl. Už tím, že jste si pořídili dřevostavbu, říkáte, že máte rádi přírodní materiály. Tak proč to nedat vědět i ostatním?

Nechte se inspirovat fasádami dřevostaveb v Plzni a okolí

DRAGON 130 Evo

tn_obrazek_1515.jpg

tn_obrazek_1514.jpg

tn_obrazek_1513.jpg

tn_obrazek_1512.jpg

tn_obrazek_1511.jpg© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑