Spolehlivý dodavatel dřevostaveb se postaví k reklamacím čelem

27.02.2018 15:27

KUBIS 74Nikdo není neomylný. Ani RD Rýmařov. Chyby při stavbách jsou běžné a je velmi důležité, jak se k nim dodavatel vašeho domu postaví. A v tomhle případě je úplně jedno, jestli se jedná o dřevostavbu nebo zděný dům. Jak řeší reklamace RD Rýmařov?

Jednoduchost nedává prostor chybám

Reklamacím dřevostaveb v Plzni předcházíme už při navrhování domů. Velkou práci pro nás udělají speciální počítačové programy a projektanti. Všechny typové projekty navrhujeme tak, aby v nich byl jen minimální prostor na chyby. Ale samozřejmě ne na úkor vašeho komfortu. Ze zkušenosti však víme, že to nejjednodušší je většinou nejlepší. Záměrně se proto vyhýbáme složitým tvarům domů a architektonickým prvkům, při kterých hrozí riziko tepelných mostů.

Rýmařovské domy se rodí v hale. Prefabrikované panely tu vyrábějí stroje s přesností na milimetr. Pak je převezeme na místo stavby a bere si je do parády montážní parta. Je důležité, aby byly montéři zkušení a znali použité technologie. Firmy, které nám zajišťují různé subdodávky, si pečlivě prověřujeme a máme s nimi dlouholetý obchodní vztah.

Výkonný ředitel RD Rýmařov Ing. Jiří Pohloudek říká:

„Snažíme se dlouhodobě předcházet vzniku závad. Dokazuje to i statistika - loňské náklady na servis a reklamace byly pouze 0,6 % z celkových tržeb, což je velmi příznivé číslo."

Reklamace řešíme co nejdříve

Je nám jasné, že řešit reklamaci za plného provozu domácnosti není nic příjemného. Proto se snažíme napravit chyby co nejdříve, aby vás co nejméně omezovaly. Přečtěte si, jaké reklamace jsme už řešili a jak jsme s nimi naložili:

  • NOVA 77Prasklý rám okna - zákazník reklamoval prasklinu vokenním rámu. Nejdříve jsme zkusili opravu speciálním systémovým lepidlem, které se ale přes zimu neosvědčilo a rám znovu praskl. Zjistili jsme, že zásadní problém byl ve špatné dilataci vzhledem k velikosti okna a barvě profilu. Na naše náklady jsme okno kompletně vyměnili.
  • Hnízdění ptactva - Ze zkušeností víme, že instalace zábran proti hnízdění ptáků pouze pod krajní tašky je nedostačující. Proto instalujeme zábrany po celé délce štítu. Za minimální náklady tak efektivně předejdeme hnízdění ptactva.
  • Zničení fasády od ventilace - v potrubí ventilace kondenzuje pára s mastnotou a stéká po fasádě, kterou tak znečišťuje. Potrubí jsme proto prodloužili, aby kondenzát kapal mimo fasádu.
  • Zatékání do konstrukce domu - tento problém nesmí dlouho čekat, proto jsme ho začali řešit neprodleně. Problém jsme odhalili ve špatné instalaci odpadního potrubí od sprchového koutu. Potrubí totiž protékalo a vlhkost se projevila za sprchovým koutem. Během dovolené majitelů jsme demontovali poškozenou skladbu kolem podlahy a konstrukci kolem koutu vysušili a opravili.

Je možné, že se během stavby setkáte s reklamací, a právě v takové chvíli poznáte, jak spolehlivý je váš dodavatel.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑