Zateplení dřevostavby pod lupou

24.01.2019 10:54

Zateplení domu je horké téma. Zvláště teď v zimě. Jak zateplovat, čím, kdy, kde… spousta otázek, a ještě více odpovědí. Ano, zateplení je důležité, protože šetří energii a peníze. Dodatečné zateplování se nejčastěji týká starých domů. Řeší tak dodatečně problém, který nebyl podchycen během výstavby.

Pokud se rozhodnete pro novou dřevostavbu od RD Rýmařov, můžete být bez obav. Kvalitní novostavba je navržena a realizována tak, aby další zateplování už nebylo nutné.

zatepleníDřevostavba není jen

ze dřeva

Dřevo je skvělý izolační materiál. Jeho izolační vlastnosti se dají ještě znásobit použitím těch správných technologických postupů. Víte, jak funguje zateplenídřevostaveb? 

Podrobné schéma našich konstrukcí si můžete prohlédnout ZDE.

Začít od podlahy

Základovou desku je nezbytné připravit pro výstavbu dřevostavby tak, aby vlhkost nevzlínala do domu a do zdiva. Proto v RD Rýmařov máme konstrukci základové desky speciálně řešenou.

Podlahová konstrukce dřevostaveb RD Rýmařov pak spolehlivě zabrání pronikání chladu. Základovou železobetonovou desku pokryjeme PE fólií, na kterou jako další vrstvu rozložíme vyrovnávací podsyp Fermacell. Na ten umístíme podlahový polystyren a na něj podlahový dílec, na který už patří jen finální podlahová krytina.

Dvojité zateplení už v základu Profesionální realizace

Nejoblíbenější typ obvodových zdí představují stěny s izolační předstěnou. Základním prvkem je dřevěný rám vyplněný tepelnou izolací. Konstrukce panelu obsahuje i parozábranu, která zamezuje srážení vlhkosti v konstrukci obvodové stěny. Panel obvodové zdi je navíc z vnější strany opatřen termofasádou silnou 107 mm.
U vnitřních příček je rovněž izolace součástí panelu.

Strop a střecha

Teplo stoupá vzhůru. Proto je správná izolace stropu důležitá. Strop nad podkrovím tvoří šest vrstev, včetně parozábrany a dvou vrstev tepelné izolace. Dostatečně izolovaný je i strop nad přízemím.
Na zateplení střechy se podíváme pěkně seshora. Pod střešní krytinou a dřevěnými latěmi je difúzní fólie, která zabraňuje pronikání vlhkosti. Nechybí silná vrstva tepelné izolace, parozábrana a vnitřní sádrovláknitá deska Fermacell.

Naše stavby jsou energeticky úsporné. Obvodové stěny vám dodáme s izolací a termofasádou a díky profesionální realizaci můžeme zaručit funkčnost celého systému zateplení.

V RD Rýmařov se přizpůsobíme Vašim požadavkům. Pokud se rozhodnete pro individuální úpravu naší konstrukce, zajistíme i dodatečné zaizolování. Vše je možné.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑