Zútulněte si nový domov pomocí vhodně zvolené terasy

09.01.2020 15:21

TerasaKdyž sledujete vybranou parcelou, tak se Vám zcela jistě rodí v hlavě obrazy vysněného bydlení. Když už takový dům vyroste, zahledíte se do zahrady a těšíte se, až tam budou vyrůstat nové stromy a rozmanité barevné rostliny.

A když se tohle všechno stane skutečností, zjistíte, že Vám ke štěstí přece jenom něco ještě chybí. A to místo, kde byste mohli v klidu relaxovat, číst si, obědvat s přáteli nebo si prostě vychutnávat přítomný okamžik nádherným výhledem do zahrady. A přesně to s sebou přináší terasa.

 

Najděte to nejlepší místo pro terasu

Hlavní sezóna terasy bude ohraničena pozdním jarem a brzkým podzimem. A především na jaře a na podzim Vám budou sluneční paprsky přinášet radost, protože v létě si s nimi přece jenom nejčastěji hrajeme na schovávanou. Proto je nejdůležitějším aspektem vybrat tu nejvhodnější orientaci a jaké stíny jí přinese náš nebo sousedův dům. Umístění terasy se rozhodně vyplatí, dejte tomu čas a bedlivě vypozorujte, jak se slunce pohybuje po zahradě.

Jižní strana, kde celý den doslova praží, není pro terasu úplně nejvhodnějším umístěním. Obecně můžeme říci, že vhodnou orientací je jihozápad a západ. Přes den tam svítí paprsky, které nejsou natolik ostré, aby Vás vyhnaly pryč a večer Vás příjemně zahřejí. Vyhněte se také severu, tam by Vás doslova trápil stín a vzniklo by tak místo, které budete využívat pouze v případě, že se budete chtít zchladit.

Dřevostavbě prostě dřevo sluší

TerasaPři realizaci terasy to však není žádným pravidlem, kterého se musíte držet bez výjimky. Důležité je, aby vypadala terasa nejenom na ten první pohled dobře, ale aby se také zároveň velmi dobře udržovala. Při výběru materiálu myslete na to, že terasa musí být odolná nevyzpytatelným rozmarům počasí. A nejen to. S grácií by měla zvládnout také rodinné stolování a bujaré oslavy, při kterých není nouze o různé „nehody”.

Nejčastěji využívaným materiálem se tak stává dlažba nebo také exotické dřevo. Jak jsme již jednou zmínili, nepopiratelným faktem je, že k dřevostavbě dřevo opravdu sedí. Volba je ale vždy pouze na Vás.

K našim dřevostavbám se terasy dokonale hodí

Víme, že propojení domova se zahradou je velmi atraktivním prvkem, který je v současnosti při stavbě rodinných domů častým požadavkem. Jejich realizace není u našich bungalovů ani patrových domů žádným problémem. Nejčastější propojení je z obývacího pokoje, výjimkou však nejsou ani další místnosti, jako jsou ložnice a další pokoje. To nabízí například dům LARGO 122. Celá řada našich domů disponuje také v základní ceně garážovým stáním, které můžete využít také jako pergolu.© 2020, RD Rýmařov s.r.o. – všechna práva vyhrazena

vytvořila eBRÁNA s.r.o. | Mapa stránek | G+

Nahoru ↑